top of page

INTEGRACYJNA TERAPIA BLIZN to kompleksowy kurs przeznaczony dla fizjoterapeutów i innych medyków i terapeutów chcących specjalizować się w terapii blizn. Składa się z części webinarowej oraz stacjonarnej.

 

CZĘŚĆ WEBINAROWA:

 

Budowa Skóry: Rozumienie anatomii i fizjologii skóry jako fundament dla efektywnej terapii blizn.

Gojenie Ran: Omówienie procesów biologicznych i etapów gojenia ran, kluczowe dla zrozumienia formowania się blizn.

Prehabilitacja: Przygotowanie do interwencji chirurgicznej w celu uzyskania jak najlepszych efektów gojenia i tym samym lepszych blizn.

 

CZĘŚĆ STACJONARNA:

 

Dzień Pierwszy:

 

9.00 – 11.00 – Diagnostyka i charakterystyka blizn: Przegląd różnych typów blizn i ich wpływu na tkanki.

11.00 – 11.15 – Przerwa kawowa

11.15 – 13.00 – Diagnostyka blizn – praktyczna praca: praktyczne ćwiczenia i metody oceny blizn.

13.00 – 14.00 – Przerwa obiadowa

14.00 – 15.45 – Zaburzenie wegetatywne - diagnostyka i terapia: Nauka identyfikacji i terapii zaburzeń wegetatywnych związanych z bliznami – teoria i praktyka.

15.45 – Przerwa kawowa

16.00 – 18.00 – Zaburzenie elektrodermalne - Diagnostyka i Terapia: Zrozumienie i terapia zmian elektrodermalnych w bliznach – podejście komplementarne i interdyscyplinarne

 

Dzień Drugi:

 

9.00 – 11.00 – Terapia Manualna, Teoria i Praktyka: Nabywanie umiejętności w technikach manualnych stosowanych w terapii blizn.

Terapia Narzędziowa Blizn: Wykorzystanie specjalistycznych narzędzi do efektywnego leczenia blizn.

11.00 – 11.15 – Przerwa kawowa

11.15 – 13.00 – Terapia z pomocą taśm kinezjologicznych: zastosowanie taśm kinezjologicznych w celu wsparcia leczenia i funkcji blizn.

13.00 – 14.00 Przerwa obiadowa

14.00 – 16.00 – Terapia przez poziomy, czyli rozszerzona diagnostyka: podejście holistyczne do leczenia blizn, rozpatrywanie ich wpływu na różne systemy ciała.

16.00 – 16.30 Praca samodzielna uczestników – rozpiska działań terapeutycznych dla pacjenta demo i rozpiska planu terapii w schemacie poziomów

16.30 – 17.00 – Weryfikacja ustalonych planów. Podsumowanie, rozdanie certyfikatów.

 

OPIS KURSU:

   Integracyjna Terapia Blizn (ITB) to przełomowe szkolenie, które zmienia podejście do terapii blizn, od otwierania nowych możliwości terapeutycznych po kompleksowe zrozumienie ich wpływu na ciało. Oferujemy dwudniowe intensywne szkolenie prowadzone przez doświadczonych ekspertów, w tym Katarzynę Młotek oraz Dorotę Rajchert, które zapewnią 23 godzin edukacji, łącząc teorię z praktyką.

   Pierwszego dnia kursie dużą uwagę przywiązujemy do dokładnej diagnostyki blizn. Omawiamy dostępne dotychczas protokoły, natomiast praktycznie bazujemy na protokole WOZB (wielopoziomowe obrazowanie zaburzeń blizn), który uwzględnia ponad 60 różnych dolegliwości dotyczących blizn. Przedstawiamy różne study case, blizny prawidłowe i „powikłane”, blizny pod specjalnym nadzorem, weryfikujemy kiedy skierować pacjenta do specjalisty gojenia ran. Dużo czasu poświęcamy na diagnostykę i praktykę zaburzeń wegetatywnych i elektrodermalnych blizn, co jest nowością na polskim rynku szkoleń. Kolejność stosowanych protokołów nie jest przypadkowa, usprawnia proces terapii i sposób widoczny wpływa na kolejne etapy leczenia.

   Drugiego dnia omawiamy szczegółowo konkretne zasady dawkowania terapii manualnej oraz zasady bezpieczeństwa. Przedstawiamy dostępne narzędzia w pracy z bliznami oraz opracowywanie terapeutyczne blizn z pomocą taśm kinezjologicznych. Przedstawiamy tez opcję podejścia całościowego do organizmu, które pozwala na opracowywanie pośrednie blizn przez inne poziomy/systemy, a także które pomaga wyszukiwać zaburzenia spowodowane przez obecność blizn znajdujące się w całkiem innych częściach ciała. System pracy całościowej pozwala także pracować z pacjentami, gdzie bezpośrednia praca jest przeciwwskazana lub pacjent ma opory przed terapią.

   Co nas wyróżnia? Nasz kurs jest autorskim dziełem, zapewniającym ogromną dawkę wiedzy i inspiracji. Odkryjesz nowe techniki "regulacji" blizn, zrozumiesz zależności między układami ciała, a także poznasz sposoby przygotowania pacjenta na powstawanie blizn. To szkolenie jest szczególnie przydatne, gdy standardowe metody terapii nie przynoszą oczekiwanych efektów. Absolwenci zyskują dostęp do prywatnej grupy TERAPEUCI ITB, gdzie można wymieniać się doświadczeniami i być na bieżąco z nowościami w terapii blizn. Jest już prawie 1800 członków grupy o różnych specjalizacjach (fizjoterapeuci, masażyści, kosmetolodzy, lekarze, pielęgniarki, położne, naturoterapeuci, neurologopedzi, lekarze weterynarii, farmaceuci…).

   Dołącz do naszego kursu i zobacz, jak możesz zmienić życie swoich pacjentów, pomagając im w redukcji

uciążliwych symptomów związanych z bliznami!

 

W PAKIECIE:

• 3 webinary (budowa skóry, gojenie ran, prehabilitacja)

• obszerny skrypt

• dostęp do grupy specjalistów (prawie 1800 osób)

• gadżety: bańka silikonowa, pałeczka diagnostyczna, długopis diagnostyczny

• dostęp do darmowych powtórek online

• zniżka 50% jako członek grupy TERAPEUCI ITB na dodatkowe webinary

• dwujęzyczny certyfikat (polsko-angielski)

 

 

 

ZASADY OTRZYMANIA CERTYFIKATU

• 100% obecności na godzinach kursu

• ukończenie webinariów weryfikowane krótkim testem online

• aktywna praca podczas kursu

• na zakończenie kursu zadanie teoretyczno-praktyczne do wykonania w grupach.

bottom of page