top of page

INTEGRACYJNA TERAPIA STRESU PRZEWLEKŁEGO - Żywienie jako nieodzowny element pracy ze stresem

 

Pragnę zaprosić Cię do współpracy, gdzie w trakcie kursu w wersji on-line live w sobotę 26.02.2022 poruszymy wiele istotnych elementów związanych ze zdrowiem w kontekście własnym jak i pracy z drugą osobą. Brzmi bardzo ogólnie, więc doprecyzuję, że skupimy się przede wszystkim na tematyce stresu. Temat stresu jest równie szeroki, ale uważam ten fakt za ogromną zaletę, ponieważ mamy wiele skutecznych narzędzi do pracy na powyższym polu. Zwróć również proszę uwagę, że obecny styl życia na każdym kroku wystawia nas i osoby z którymi na co dzień pracujemy na ciągłe próby i wyzwania. I zgadza się – stres był, jest i będzie w naszym życiu. Jednak ilu z nas kończy czy wręcz poddaje się na etapie „Ok - każdy się stresuje, nie unikniemy tego” i  dalej „I tak nie mam na to wpływu, czasu, chęci…”. Nic bardziej mylnego! Wspólnie zgłębimy tematykę stresu. Zaprezentuję Ci praktyczne elementy pracy ze stresem.

 

O czym dokładniej będziemy mówić?

Żywienie – nasza relacja z pożywieniem i przekonania co do jedzenia.

Wpływ stresu i emocji na nasze wybory żywieniowe – sposoby pracy z ww.

Podejście ze strony dietetyki funkcjonalnej – czyli co nam mówią najnowsze osiągnięcia, a z czym jeszcze rzadko spotykamy się w praktyce.

Medycyna chińska i jej spojrzenie na układ pokarmowy i obieg czynnościowy Nerek – co możemy wynieść z tak odległej, tradycyjnej medycyny?

Regulacja rytmu okołodobowego – podstawa podstaw bez której nigdzie daleko nie zajdziemy.

Równowaga neurohormonalna – wsparcie dietą, suplementacją, ziołami.

Narzędzia pomocne w diagnozie i autodiagnozie – praca na przykładzie uczestników szkolenia.

Dlaczego warto pracować w team’ie i podejmować współpracę z innymi specjalistami?

Gotowanie – przygotujemy wspólnie posiłek na podstawie nowo zdobytej wiedzy.

 

Co chciałbym, abyś jeszcze wiedział?

Będzie bardzo intensywnie, maksymalnie dużo treści i aby jak najlepiej przetrawić i przyswoić wiedzę skupimy się na zajęciach praktycznych. Oczywiście będzie również teoria, bo ją zwyczajnie kocham i uważam, że jest ważna dla dokładnego zrozumienia dlaczego w pracy z samym sobą lub drugą osobą robię właśnie dokładnie „to”. Chcę, abyś po tym wspólnym dniu pracy w grupie posiadał solidną bazę do której w dowolnym momencie będziesz mógł dokładać kolejne elementy. Zależy mi przede wszystkim na tym, abyś już od razu po szkoleniu zaczął sukcesywnie wdrażać zdobyte umiejętności – zarówno u siebie jak i w pracy.

 

Dla kogo jest przeznaczony udział w spotkaniu?

 Z pewnością dla osób, które nie szukają gotowych rozwiązań, ale pełnych strategii postępowania w danych sytuacjach.

Jeżeli jesteś otwarty, wręcz żądny wiedzy i praktycznych umiejętności – NIE ZWLEKAJ! Wskakuj na listę uczestników!

Do zobaczenia!

Prowadzący:

Piotr Łysoniewski - terapeuta i dietetyk medycyny chińskiej, psychodietetyk, pomysłodawca konceptu Taijitu – terapie holistyczne. Posiada zarówno szeroką wiedzę jak i doświadczenie na polu żywienia i gotowania - zarówno w kuchni polskiej jak i orientalnej. W swej pracy posługuje się technikami zaczerpniętymi z Tradycyjnej oraz Klasycznej Chińskiej Medycyny i łączy je z kuchnią Pięciu Przemian, tak aby jedzenie nie tylko dostarczało pełni swych walorów smakowych, ale stanowiło lekarstwo dla naszego Ciała i Duszy. Swym nieprzeciętnym podejściem do jedzenia, pokazuje Światu, że pokarm może być jedną ze wspaniałych i skutecznych metod do samouzdrawiania na każdym poziomie, czego można doświadczyć na Jego warsztatach gotowania. Prócz dietetyki w swej pracy z pacjentem wykorzystuje akupunkturę, zioła, probiotykoterapię, terapię wisceralną, pracę z nerwem błędnym, emocjami i traumą. Zafascynowany taoistyczną praktyką QiGong w linii Evy Wong.

 

   Relacja terapeuta-pacjent, w której dochodzi do bliskiego kontaktu emocjonalnego, intelektualnego i fizycznego z osobą chorą, niepełnosprawną, cierpiącą wymaga bardzo dobrze rozwiniętej umiejętności nawiązywania i utrzymywania kontaktu, respektowania podmiotowości drugiego człowieka, rozumienia jego potrzeb i oczekiwań. Jest to relacja szczególna, w której terapeuta musi zmierzyć się z cierpieniem chorego, realistycznie ocenić jego szanse na powrót do zdrowia i sprawności. Jednocześnie utrzymać profesjonalny dystans wobec problemów pacjenta, by chronić własne emocje i zdrowie psychiczne.

Kurs Integracyjna Terapia Stresu został przygotowany z myślą o  pracownikach sektora medycznego jako propozycja pracy z pacjentem doświadczającym przewlekłego stresu w obszarze cielesnym, psychicznym i duchowym. Nie można bowiem tych obszarów traktować rozdzielnie, gdyż nawzajem na siebie wpływają, przenikają się i stanowią o istocie człowieczeństwa.

Podczas jednego kursu zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu psychologicznych aspektów radzenia sobie ze stresem, pracy manualnej z ciałem redukującej zmiany w obrębie tkanek, które powstały w wyniku przewlekłego stresu, posiądziesz umiejętności wspomagania organizmu w wielowymiarowy sposób, tak aby wzmocnić pacjenta także poprzez trening ducha i całkowicie od wewnątrz, czyli przez dopasowane odżywianie.

Co nas wyróżnia? Wysoki poziom wiedzy, nowatorskie narzędzia i techniki, doświadczenie w pracy warsztatowej i niegasnący entuzjazm w tym co robimy.

 

bottom of page