top of page

Apteka Pod Dobrym Aniołem

PREMIERA: 26.05.2024

ISBN: 978-83-971657-0-0

   Ta książka jest inna. Na pewno was zaskoczy. Jest spełnieniem marzenia. Skoro lekarz może śpiewać a prawnik być kabareciarzem, to farmaceuta może napisać kryminał. Wiedza jaką posiadam odcisnęła piętno na tej książce. Mam nadzieję, że przypadki pacjentów, którzy stali się dodatkowymi bohaterami mojej książki, nie będą wam przeszkadzać. Apteka to miejsce, w którym spędziłam połowę swojego życia. Zawsze była dla mnie ważna. Mało kto wie, co dzieje się po drugiej stronie.
 

   Tę książkę chciałam poświęcić farmaceutom oraz wszystkim miłośnikom kryminałów. Odkrywam w niej tajniki pracy w aptece. Moi bohaterowie rozwiązują apteczne problemy . Życie ich nie jest nudne. Muszą stawić czoła różnym obliczom zła. Włamanie, kradzież czy wyłudzenie to nic w obliczu pomyłek lekarskich. Te zaś gasną w blasku porwań i handlu żywym towarem. Staramy się pomagać. Analizujemy, podpowiadamy, podajemy pomocną dłoń. Ciche i spokojne miasteczko, kryje wiele tajemnic. Kłamstwo rodzi kolejne kłamstwo. Z jego labiryntu nie da się uciec. Nie potrafimy w nim żyć i nie pozwalamy sobie pomóc. Pamiętajcie, że na pomoc może być za późno.

   "Apteka Pod Dobrym Aniołem” to kryminał. Zło czai się wszędzie. Mili pacjenci nie wiedzą co dzieje się na zapleczu. Może farmaceuta nie pomaga a truje? Może pacjent jest potencjalnym bandytą? Ktoś musi pomóc rozwiązać tę zagadkę. Nie będzie to policja. Miasto Tarnowskie Góry potrzebuje pomocy. Znikają bez śladu młode dziewczyny. Czy uda się którąś uratować? Zagmatwane losy bohaterów splatają się z życiem apteki. Mała delikatna farmaceutka musi stawić czoła międzynarodowej mafii. 

   Akcja książki osadzona jest Tarnowskich Górach. Po przeczytaniu tej książki dowiecie się coś więcej o mieście wpisanym, 2014 roku na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tu pośród zabytków czuwa zło. Czy można kupić lek na nie, w aptece? Co radzi farmaceuta? Kto rozwiąże zagadki kryminalne? Czy policja lekceważy problem? Na wiele pytań odpowiesz sam po przeczytaniu książki. “ Apteka Pod Dobrym Aniołem” czeka na ciebie. 

bottom of page